Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Zabehnuté kúpeľné stredisko Gánovce

Ulica: Hlavná 191
Obec: Gánovce
Okres: Poprad
Kraj: Prešovský kraj
Druh: Objekty
Typ: Predaj
Typ objektu: Gastro priestory
cena info v kancelárii

Popis nehnuteľnosti

Realitná kancelária Centrum Real ponúka na predaj komplex budov v gánovských kúpeľoch v okrese Poprad. Na veľkorysom priestore – celý areál má rozlohu takmer 20 000 m2 , parkovacia plocha má rozlohu 7 000 m2.

Gánovské kúpele patrili medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Liečebné pramene minerálnej vody sa spomínajú prvýkrát v roku 1549.

Už prvá chemická analýza z roku 1777 dokazuje liečivé účinky tunajšej vody. Odporúčala sa pri žaludočnej kyseline a pri chorobách močových ciest. Pri teplote 24°C sa využívala na kupeľnú i pitnú liečbu. V 19.storočí Augustín Korponay dal postaviť Kúpeľný Dom, Letohrádok, reštauráciu a spoločenský pavilón. Neskôr pri vrte Artézskej studne vyrástol termálny bazén.

Po roku 1948 boli Gánovské kúpele znárodnené a včlenené do komplexu štátnych kúpeľov a žriediel. Úspešnosť liečby je známa predovšetkým pri kožných problémoch, problémoch pohybového aparátu, pooperačných stavoch, zažívacích ťažkostiach, reumatizme i cukrovke.

V priestoroch gánovských kúpeľov sa nachádza rehabilitačné centrum a jeho základ tvoria možnosti rehabilitácie vo vaniach a priestory na masáže. V nádhernom prostredí panenskej prírody - v objekte gánovských kúpeľov sa nachádza trojpodlažná budova, ktorá sa môže využiť na hotelové ubytovanie a wellness. Súčasťou kúpelov je aj apartmán s rozlohou 75 m2.

Kúpele ponúkajú aj penzión s kapacitou 18 postelí a ôsmych prísteliek. Samozrejmosťou je recepcia a office. Reštauračné služby môžete ponúkať v reštaurácii so 40 miestami na sedenie s plne vybavenou kuchyňou.

V lete je možnosť v kúpeľoch prevádzkovať aj bufet s kapacitou 50 miest. 

Najväčším pokladom gánovských kúpeľov sú 3 vrty s liečivou minerálnou vodou a artézska studňa.

Súčasťou sú tri bazény – hlavný bazén: 15 x 5 m, detský bazén: 7 x 5 m, sedací bazén: 8 x 8 m. V areáli je už uskutočnená predpríprava na 50 x 17 m bazén.

K dispozícii je 12 kabínok a šatne na prezliekanie.

Termín obhliadky si môžete dohodnúť na tel. čísle 0948 188 338.

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
novostavba
Celková plocha:
20000 m2
Úžitková plocha:
323 m2
Zateplený objekt:
áno
Počet podlaží:
3
Káblová televízia:
áno
El. napätie:
230/400V
Parkovanie:
áno
Voda:
studňa a vodovod
Inžinierske siete:
áno
Kanalizácia:
áno
Internet:
áno - wi-fi
Materiál:
Porotherm
Zateplený objekt:
áno
Terasa:
áno
Vykurovanie:
vlastné - plyn

Informatívna úverová kalkulačka

Pozrieť na mape

Maklér

Vladimír Bryndák

Vladimír Bryndák

Realitný maklér

  • Slovensky
  • Česky
  • English

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti