Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Služby

Keď hovoríme o predaji a kúpe bytu či domu, otvorene si treba povedať, že nejde o nový televízor, topánky či bicykel. Hodnota nehnuteľností je v živote každého človeka najvyšším aktívom, nad cenou akéhokoľvek iného tovaru, ktorý si chcete kúpiť alebo predať. Pri kúpe a predaji preto musíme byť zodpovední, náležite ostražití a opatrní. Zľahčovanie predaja nehnuteľnosti je nebezpečné, pretože takmer vždy ide o celoživotné úspory. A to je fakt , preto zmyslom našej práce je nielen priviesť kupujúceho, či nájsť nehnuteľnosť a vypracovať kúpne zmluvy. Súčasťou služieb je aj postarať sa o vašu bezpečnosť, ochrániť váš majetok či peniaze, ušetriť vám čas, náklady, vyriešiť prípadné komplikácie a vybaviť všetky formality na úradoch, ktoré nie sú vždy jednoduché.

1. Profesionálny marketing a inzercia

V našej realitnej kancelárií pracujú skúsení a školení makléri, ktorí ovládajú triky a pravidlá pre prezentáciu nehnuteľností. Tí vám dokážu poradiť, ako nehnuteľnosť pripraviť na fotenie, natáčanie, obhliadky, vyhotovia fotografie, videoobhliadky, pôdorysy, virtuálne obhliadky a pod., pričom používajú modernú techniku. Používajú najúčinnejšie marketingové techniky predaja, dokážu exportovať ponuky na desiatky platených realitných portálov, využívajú pri propagácii sociálne siete, Facebook, Instagram a Youtube a dokážu optimalizovať výsledky vyhľadávania pre internetové vyhľadávače ako je Google.

2. Stanovenie správnej ceny

Majitelia nehnuteľnosti často neodhadnú tú správnu cenu a veľakrát sa nechajú uniesť svojimi želaniami alebo zahŕňajú do ceny aj emocionálnu hodnotu (spomienky, vynaloženú prácu a prostriedky). Niekedy sa naopak stáva, že cena je stanovená príliš nízko, v snahe predať nehnuteľnosť čo najrýchlejšie alebo pri nedostatku správnych informácií. Správne stanovená cena je veľmi dôležitý faktor pre úspešný predaj nehnuteľnosti. Pritom pre určenie správnej ceny nestačí si len pozrieť na internete pár podobných nehnuteľností. Skúsený maklér vie v určitých medziach pomerne presne odhadnúť trhovú cenu nehnuteľnosti, má k dispozícii nástroje na porovnanie cien a takisto pozná vplyv rôznych faktorov na cenu. Takisto realitný maklér ovláda psychológiu jednania so zákazníkom , vie nastaviť správnu stratégiu stanovenia ceny a jej prípadných úprav podľa potrieb zákazníka.

3. Riešenie problémov pri predaji nehnuteľnosti

Väčšina predávajúcich vstupuje do predaja s dobrou vôľou a predstavou, že predať nehnuteľnosť je len otázka toho nájsť kupujúceho a ostatné už za nich vyrieši právnik či notár. No z praxe Vám vieme povedať , že predaj nehnuteľnosti Vám môže priniesť neuveriteľné príhody a nečakané komplikácie, ktoré môžu viesť k zúfalým a takmer neriešiteľným situáciám. Komplikácie môžu byť rôzne, od právnych vád na nehnuteľnosti, cez nevyriešené vlastnícke vzťahy, skutočnosti ovplyvňujúce získanie hypotéky, daňové súvislosti, problémy pri odovzdaní a prebierke nehnuteľnosti až po vojnu právnikov predávajúceho a kupujúceho. Tu práve každý ocení služby skúseného makléra a realitnej kancelárie, ktorí predstavujú nezávislú tretiu stranu a ktorí dokážu na základe svojich skúseností vyriešiť aj zdanlivo neriešiteľné. Právnici vám z podstaty svojej profesie takúto službu nedokážu poskytnúť. Špičkový maklér vie v spolupráci s právnym oddelením realitnej kancelárie reagovať na vzniknuté problémy, dokáže vhodne komunikovať medzi predávajúcim a kupujúcim a hľadá riešenie pre čo najrýchlejšie uzavretie obchodu, tak aby obidve strany boli spokojné. Profesionálna realitná kancelária vždy chráni obidve strany obchodu , kupujúceho aj predávajúceho.

4. Poradenstvo pri príprave nehnuteľnosti z právneho hľadiska

Skúsení a školení makléri poznajú právne súvislosti dôležité pre bezproblémový priebeh predaja a kúpy nehnuteľnosti, preto dokážeme poskytnúť kvalitný právny servis, kontinuálne vzdelávajú svojich maklérov , ktorí spolupracujú so špičkovými právnikmi so zameraním na realitný obchod. Realitná kancelária sleduje zmeny zákonov, dokáže poradiť pri riešení rôznych problémových situácií, či už sú to daňové súvislosti, odstraňovanie právnych vád na nehnuteľnosti, vysporiadanie medzi podielnikmi, riešenie tiarch na nehnuteľnosti a pod